Muhammad Razie Dan Lai Kwan Dinobatkan Atlet Terbaik UPM 2013 | Universiti Putra Malaysia
» BERITA » Muhammad Razie dan Lai Kwan dinobatkan Atlet Terbaik UPM 2013

Muhammad Razie dan Lai Kwan dinobatkan Atlet Terbaik UPM 2013

By Noor EszereenJuferi

Pic by Mohd Hasrul Hamdan



SERDANG, 14 Mei –  Pemain hoki negara Muhammad Razie Abd Rahim dan perenang negara Chui Lai Kwan dinobatkan sebagai Olahragawan dan Olahragawati Universiti Putra Malaysia (UPM)  pada Majlis Anugerah Sukan UPM Ke-30 di sini hari ini.

Kedua-dua atlet masing-masing membawa pulang piala iringan dan wang tunai sebanyak RM1,500 yang disampaikan oleh Timbalan Naib Canselor (Hal Ehwal pelajar dan Alumni), UPM Porf. Dr. Mohammad Shatar Sabran.

Bagi Muhammad Razie,  pelajar Fakulti Ekologi Manusia, pemilihan beliau berdasarkan pencapaian cemerlang bersama skuad kebangsaan tahun lalu dan meraih tempat ketiga Kelayakan Olimpik di Dublin, Ireland.

Manakala Lai Kwan, pelajar Fakulti Sains dan Teknologi Makanan dipilih berdasarkan pencapaian cemerlang meraih 14 emas pada Sukan Institut Pengajian Tinggi (SUKIPT) 2012 dan turut membantu skuad renang kebangsaan memenangi tiga pingat emas dan satu perak pada kejohanan Sukan Asean (AUG) di Laos tahun lalu.

Sementara itu, Olahragawan Harapan diraih pemain ragbi Zulkiflee Azmi dan Olahragawati Harapan dimenangi atlet karate-do, Mathivani Murugeesan.

Atlet Lelaki UPM dimenangi oleh Mohamad Nazeer Mohamed Nesharah daripada sukan ragbi dan atlet memanah Noor Aziera Taip merangkul anugerah atlet Terbaik Wanita UPM.

Anugerah Tokoh Sukan UPM pula diberikan kepada pengetua Sekolah Sukan Bukit Jalil, Datuk Marina Chin atas pencapaian dan penglibatan beliau dalam sukan olahraga.

Anugerah Pasukan Cemerlang dimenangi oleh Pasukan Ragbi, anugerah Pengurus Cemerlang oleh Muhammad Al Amin Mustafha bagi sukan bola sepak dan jurulatih bola sepak Mohd Masran Mat Aris memenangi Anugerah Jurulatih Cemerlang.

Selain itu, Anugerah Putra Cemerlang diterima 121 atlet dan Penghargaan Setia Bakti, 37 atlet.  

Majlis Anugerah Sukan UPM Ke-30 merupakan satu penghargaan universiti kepada atlet yang menyumbang pingat serta membantu kecemerlangan sukan peringkat universiti, negeri dan negara.

Ia juga memenuhi hasrat universiti untuk mengeluarkan graduan yang “functional” dalam segi pembelajaran dan sosial.

 



Berikut adalah senarai penuh pemenang Anugerah Sukan UPM Ke-30:-

 Anugerah Olahragawan

  • Muhammad Razie Abd Rahim (Hoki)

Anugerah Olahragawati

  • Chui Lai Kwan (Renang)

Anugerah Olahragawan Harapan

  • Zulkiflee Azmi (Ragbi)

Anugerah Olahragawati Harapan

  • Mathivani Murugeesan (Karate-Do)

 Atlet Terbaik Lelaki UPM

  • Mohamad Nazeer Mohamed Nesharah (Ragbi)

Atlet Terbaik Wanita UPM

  • Noor Aziera Taip (Memanah)

 Anugerah Penghargaan Khas

  • Prof. Madya Dato’ Dr. Idrus Abdol

Anugerah Tokoh Sukan

  • Datuk Marina Chin

 Anugerah Khas

  • W. Mohamad Khalmizan Wan Ab Aziz (Memanah)
  • Cheng Chu Sian (Memanah)
  • Muhamad Syafiq Ridhwan (Tenpin Boling)
  • Sharon Koh Suet Len (Tenpin Boling)
  • Chai Fong Wei (Wushu)
  • Chai Fong Ying (Wushu)
  • Natasha Ezzra Abu Bakar (Lawan Pedang)
  • Yu Peng Kean (Lawan Pedang)
  • Cheong Jun Hoong (Terjun)
  • Leong Mun Yee (Terjun)
  • Ivan Yuen Chee Wern (Skuasy)

 Anugerah Putra Cemerlang

  • Norizahamalina Ramli (Menembak)
  • Liew Teck Fai (Menembak)
  • Noor Izzati Jasni (Menembak)
  • Mohd Zul Fadzli Alias (Menembak)
  • Wahidah Ismail (Menembak)
  • Nur Farah Afiqah Mohd (Menembak)
  • Nurul ‘Ain Zulhawi (Menembak)
  • Muhammad Hassanul Adzhar Mohd Badrin (Menembak)
  • Ganthimathi Kumarasamy (Olahraga)
  • Muhammad Hakimi Ismail (Olahraga)
  • Zabidi Ahmad (Olahraga)
  • Song Gie Chee (Olahraga)
  • Lau Kah Lin (Olahraga)
  • Nurul Sarah Abdul Kadir (Olahraga)
  • Noorliyana Kamarudin (Olahraga)
  • Mohd Ammar Fitri Zainol (Olahraga)
  • Mohamad Rohaizad Jamil (Olahraga)
  • Noor Amira Mohamad Nafiah (Olahraga)
  • Zulkiflee Azmi (Ragbi)
  • Anwarrul Aswad Ahmad (Ragbi)
  • Muhd Nur Ikqwan Nordin (Ragbi)
  • Nik Mohamad Salahuddin Nik Nizam (Ragbi)
  • Muhammad Siddiq Amir Jalil (Ragbi)
  • Muhammad Nazirul Mubin Ahmad (Ragbi)
  • Hafizullah Hamdan Rus (Ragbi)
  • Mohd Shaharudin Said (Ragbi)
  • Muhammad Akmal Md Nor
  • Theebaan Govinsasamy (Karate-Do)
  • Uriel Yu En French (Karate-Do)
  • Yokananthini Mugugeesan (Karate-Do)
  • Jayaseelan a/l Vijayakumar (Karate-Do)
  • Pushppa Devi Paramesewa (Skuasy)
  • Zulhijjah Azan (Skuasy)
  • Cheah Like Hou (Badminton)
  • Loo Yik Xiang (Badminton)
  • Stephanie Shalini Sukumaran (Badminton)
  • Ng Chiew El (Badminton)
  • The Sheng Li (Badminton)
  • Mohamad Asraf Mat Sadan (Badminton)
  • Tengku Ahmad Tajuddin Tengku Jalil (Hoki)
  • Ahmad Kazamirul Nasruddin (Hoki)
  • Nor Izaidah Ibrahim (hoki)
  • Mohamad Sukri Abd Mutalib (Hoki)
  • Norakma Hashim (Hoki)
  • Zalina Zahid (Hoki)
  • Raja Norsharina Raja Shabuddin (Hoki)
  • Mohd Harfizi Baharom (Hoki)
  • Siti Shahida Saad (Hoki)
  • Mohd Razali Mohd Zulkipli (Hoki)
  • Nur Hafizah Azman (Hoki)
  • Mohamad Sabri Mohamad (Hoki)
  • Kannagi Arumugam (Hoki)
  • Azreen Rizal Nasir (Hoki)
  • Harvinder Singh a/l Makbul Singh (Hoki)
  • Muhammad Faisal Kamaruddin (Hoki)
  • Nor Hafizah Ismail (Hoki)
  • Mohd Safiuddin Sahrom (Hoki)
  • Nor Saliza Ahmad Soobni (Hoki)
  • Rabiatul Adawiyah Mohamed (Hoki)
  • Farid Idham Mohd Affandi (Hoki)
  • Razlee Amree Mustafar (Hoki)
  • Shazrul Ekhmar Abdul Razak (Hoki)
  • Mashitah Mohamad Nasir (Hoki)
  • Nor Hidayah Ahmad Bokhari (Hoki)
  • Nurul Nabihah Mansur (Hoki)
  • Nurul Fatihah Jamanhuri (Hoki)
  • Nur Syhamimi Mohd Yusoff (Hoki)
  • Farah Ayuni Yahya (Hoki)
  • Noor Hasliza Md Ali (Hoki)
  • Norbaini Hashim (hoki)
  • Nur Hafizi Marjumin (Hoki)
  • Siti Noor Hafiza (Hoki)
  • Nuraini Abdul Rashid (Hoki)
  • Nor Amirah Mohd Taib (Hoki)
  • Muhammad Azri Zulfadhli (Hoki)
  • Choo Kar Lap (Taekwando)
  • Noraslinda Mohamed Johari (Taekwando)
  • Nurul Izzati Mohamad (Taekwando)
  • Lai Teik Woon (Taekwando)
  • Shahrina Shahrudin (Taekwando)
  • Nurul Asfahlina Mohamed Johari (Taekwando)
  • Ajla Rafidah Baharom (Taekwando)
  • Mohd Kaharuddin Ashah (Memanah)
  • Liew Tek Wa (Memanah)
  • Saritha a/p Cham Nong (Memanah)
  • Mohd Azrul Salleh Putin (Memanah)
  • Suzana Mohamad Nayan (Memanah)
  • Ahmad Hidayat Mohd Isa (Memanah)
  • Fazli Hisham Fauzi (Memanah)
  • Razlin Izwan Mohd Isa (Memanah)
  • Julihartati Zulkipli (Memanah)
  • Lee Zhien Huey (Renang)
  • Kevin Yeap Soon Choy (Renang)
  • Jessie Lee Jay see (Bola Tampar)
  • Chia Chou Hwa (Bola Tampar)
  • Muhammad Hasnan Mat Isa (Bola Sepak)
  • Muhammad Amin Hamzah (Bola Sepak)
  • Mohd Ridwan Ghazali (Bola Sepak)
  • Ahmad Asyraf Ab Rahman (Bola Sepak)
  • Mohamad Rozaidi Zulkifli (Bola Sepak)
  • Nor Syafeeqah Yahya (Boling Padang)
  • Nur Fidrah Noh (Boling Padang)
  • Ku Nur Hazirah Ku Yaacob (Boling Padang)
  • Aminun Haq Tahrir Adli (Boling Padang)
  • Dhiya Shamim Samsudin (Boling Padang)
  • Tunku Haifaa Tunku Osman (Tenpin Boling)
  • Tengku Emanina Tengku Zahri (Tenpin Boling)
  • Kevin Tan Hock Loong (Tenpin Boling)
  • Maalani Chandran (Karate-Do)
  • Mohamad Khairul Hisham Md Yusoff (Sepak Takraw)
  • Mohd Saiful Bahri (Sepak Takraw)
  • Abdullah Wafi Md Ariff (Sepak Takraw)
  • Yong Shin Min (Bola Keranjang)
  • Nur Izzati Yaakob (Bola Keranjang)
  • Lee Sook Ching (Bola Keranjang)
  • Simin Habibi Asr (Bola Keranjang)
  • Ng Jin Shuen (Bola Keranjang)
  • Foo Wan Sam (Bola Keranjang)
  • Lim Huey Yen (Bola Keranjang)
  • Cheong Suh Sian (Bola Keranjang)
  • Chan Ing Ing (Bola Keranjang)

 Penghargaan Setia Bakti

  • Mohd Firdaus Zainor Abidin (Sofbol)
  • Nurul Farhana Mohamed (Sofbol)
  • Mohd Aznan Johan Lim (Sofbol)
  • Ahmad Tarmizi Muhamadan (Sofbol)
  • Nur Fariha Fatin Ramli (Sofbol)
  • Nur Hidayah Jiran (Sofbol)
  • Muhammad Iz’zat Ibrahim (Sofbol)
  • Mohd Zairi Zainan (Sofbol)
  • Mohd Saifuddin Md Rasul (Sofbol)
  • Lili Amira Hazinan (Sofbol)
  • Nur Syafiqahasyikin Che Abd Aziz (Bola Baling)
  • Siti Noor Ain Abu Thalib (Bola Baling)
  • Joerence Nai Sowat (Bola Baling)
  • Muhammad Fahmi Md Razali (Bola Baling)
  • Rachael Chua Yin (Taekwando)
  • Nur Amirah Inani Sabri (Taekwando)
  • Kong Chen Wei (Taekwando)
  • Muhammad Syami Abdullah (Taekwando)
  • Ahmad Faizal Mat Yusoff (Bola Tampar)
  • Yogeswaran a/l Elangovan (Bola Tampar)
  • Nur Hidayah Hamdan (Tenis)
  • Muhamad Firdaus Yahya (Tenis)
  • Low Wye Lyng (Tenis)
  • Luqman Al-Hakim Mohd Sabri (Skuasy)
  • Yeo Pelling (Renang)
  • Tan May Mei (Renang)
  • Siti Maziah Mohd Faudzi (Futsal)
  • Siti Mazidah Mohd Faudzi (Futsal)
  • Nik Rosniwati Nik Ismail (Futsal)
  • Joyce Joey Libes (Futsal)
  • Mohd Fadhlul Zakiri Moh Tajuddin (Sepak Takraw)
  • Ismail Zainal Abidin (Memanah)
  • Phoon Koon Yow (Bole Keranjang)
  • Look Eng Ee (Bola Keranjang)
  • Rafiuddin Che Omar (Olahraga)
  • Salahuddin Zakaria (Olahraga)
  • Zamri Mohd Jalil (Badminton)

 Anugerah Pengurus Cemerlang

  • Muhammad Al Amin Mustafha (Bola Sepak)

 Anugerah Jurulatih Cemerlang

  • Mohd Masran Hj. Mat Aris (Bola Sepak)

Anugerah Pasukan Cemerlang

  • Ragbi

nej/kgo


Tarikh Input: | Kemaskini: | hairul_nizam

PERKONGSIAN MEDIA

Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
+603-9769 1000
+603 8948 7273
B1566428951